SMA5J28CA-M3/61
MFR.Part #
SMA5J28CA-M3/61
JLCPCB Part #
C1980435
Description
11A@10/1000us 1uA 28V 34.4V 45.4V 500W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS