SMA5J18A-M3/5A
MFR.Part #
SMA5J18A-M3/5A
JLCPCB Part #
C1980288
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 17.1A 18V 1uA 22.1V 29.2V 500W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS