SMA5J18A-E3/61
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SMA5J18A-E3/61
JLCPCB Part #
C1974179
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 17.1A 18V 1uA 22.1V 29.2V 500W@10/1000us TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS