SMA5J12CA-M3/5A
MFR.Part #
SMA5J12CA-M3/5A
JLCPCB Part #
C1980261
Description
12V 14.7V 19.9V 1uA 25.1A@10/1000us 500W@10/1000us Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS