SIHH240N60E-T1-GE3
MFR.Part #
SIHH240N60E-T1-GE3
JLCPCB Part #
C3279476
Package
PowerPAK(8x8)
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 12A 23nC@10V 240mΩ@5.5A,10V 5V@250uA 600V 783pF@100V 89W N-Channel PowerPAK(8x8) MOSFETs ROHS