SA60CA-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA60CA-E3/54
JLCPCB Part #
C1979263
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 1uA 5.2A 500W@10/1000us 60V 66.7V 96.8V Bidirectional TVS DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS