SA36A-E3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA36A-E3/54
JLCPCB Part #
C1975748
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
1uA 36V 40V 500W@10/1000us 58.1V 8.6A TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS