SA17AHE3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA17AHE3/54
JLCPCB Part #
C1980584
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 17V 18.1A 18.9V 1uA 27.6V 500W@10/1000us TVS Unidirectional DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS