SA16CAHE3/54
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
SA16CAHE3/54
JLCPCB Part #
C1980728
Package
DO-15(DO-204AC)
Description
-55℃~+175℃ 16V 17.8V 19.2A 1uA 26V 500W@10/1000us Bidirectional TVS DO-15(DO-204AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS