RCP0505B750RGEB
MFR.Part #
RCP0505B750RGEB
JLCPCB Part #
C4278187
Description
-65℃~+155℃ 1.4W 750Ω Thick Film Resistor ±150ppm/℃ ±2% 0505 Chip Resistor - Surface Mount ROHS