NTCS0805E3474FXT
MFR.Part #
NTCS0805E3474FXT
JLCPCB Part #
C17314109
Package
0805
Description
-40℃~+150℃ 0.8mm 1.25mm 10s 210mW 2mm 3.5mW/℃ 4025K 470kΩ ±1% ±1% 0805 NTC Thermistors ROHS