NHL16007E1R000JE
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
NHL16007E1R000JE
Description
160W 1Ω Wirewound Resistor ±5% ±50ppm/℃ - Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance