MCT0603MD2102BP500
MFR.Part #
MCT0603MD2102BP500
JLCPCB Part #
C4189379
Description
-55℃~+155℃ 100mW 21kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS