MCT0603MD1602BP500
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
MCT0603MD1602BP500
JLCPCB Part #
C3980371
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 16kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS