MCT0603MD1001BP500
MFR.Part #
MCT0603MD1001BP500
JLCPCB Part #
C3009026
Description
-55℃~+155℃ 100mW 1kΩ Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS