FVTS05R2E1K500JE
MFR.Part #
FVTS05R2E1K500JE
JLCPCB Part #
C6621143
Description
1.5kΩ 5W Wirewound Resistor ±260ppm/℃ ±5% Plugin Aluminum Case/Porcelain Tube Resistance ROHS