DZ23C16-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
DZ23C16-G3-18
JLCPCB Part #
C5722074
Package
SOT-23-3
Description
1 Pair Common Cathode 100nA@12V 16V 300mW 40Ω SOT-23-3 Zener Diodes ROHS