CRCW080527K0JNEAHP
MFR.Part #
CRCW080527K0JNEAHP
JLCPCB Part #
C4048541
Description
-55℃~+155℃ 27kΩ 500mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS