CRCW0805240RJNEAHP
MFR.Part #
CRCW0805240RJNEAHP
JLCPCB Part #
C4252929
Description
-55℃~+155℃ 240Ω 500mW Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS