CRCW040240R2FKTD
MFR.Part #
CRCW040240R2FKTD
JLCPCB Part #
C1854715
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 62.5mW 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount