BZX84C68-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C68-HE3-08
JLCPCB Part #
C6136740
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 240Ω 300mW 475Ω 50nA@47.6V 64.6V~71.4V 68V ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS