BZX84C56-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C56-HE3-08
JLCPCB Part #
C6756387
Package
SOT-23-3
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 200Ω 300mW 425Ω 50nA@39.2V 53.2V~58.8V 56V ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS