BZX84C27-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX84C27-G3-08
JLCPCB Part #
C5584765
Package
SOT-23-3
Description
1 Independent 25.65V~28.35V 27V 300mW 300Ω 50nA@18.9V 80Ω ±5% SOT-23-3 Zener Diodes ROHS