BZX584C36-HG3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX584C36-HG3-08
JLCPCB Part #
C3733412
Description
1 Independent 200mW 34V~38V 35Ω 36V 50nA@25.2V 80Ω ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS