BZX584C27-HG3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX584C27-HG3-08
JLCPCB Part #
C3737334
Description
1 Independent 200mW 25.1V~28.9V 25Ω 27V 50nA@18.9V 65Ω ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS