BZX584C20-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX584C20-G3-08
JLCPCB Part #
C3738763
Package
SOD-523
Description
1 Independent 18.8V~21.2V 200mW 20V 225Ω 50nA@14V 55Ω ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS