BZX584C12-HG3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX584C12-HG3-08
JLCPCB Part #
C3734346
Package
SOD-523
Description
1 Independent 100nA@8V 10Ω 11.4V~12.7V 12V 200mW 50Ω ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS