BZX384C5V1-G3-08
MFR.Part #
BZX384C5V1-G3-08
JLCPCB Part #
C3735776
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 200mW 2uA@2V 4.8V~5.4V 400Ω 40Ω 5.1V ±5% SOD-323 Zener Diodes ROHS