BZX384C36-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX384C36-HE3-08
JLCPCB Part #
C6522806
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 200mW 34V~38V 36V 50nA@25.2V 80Ω 90Ω ±5% SOD-323 Zener Diodes ROHS