BZX384C16-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX384C16-HE3-08
JLCPCB Part #
C5236666
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15.3V~17.1V 16V 200mW 40Ω 50nA@11.2V 50Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS