BZX384C16-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZX384C16-G3-08
JLCPCB Part #
C7093745
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 15.3V~17.1V 16V 200mW 40Ω 50nA@11.2V 50Ω ±5% SOD-323 Zener Diodes ROHS