BZT52C56-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C56-G3-18
JLCPCB Part #
C5583568
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@42V 135Ω 410mW 425Ω 53.2V~58.8V 56V ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS