BZT52C36-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C36-HE3-08
JLCPCB Part #
C17570131
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@27V 250Ω 34.2V~37.8V 36V 500mW 87Ω ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS