BZT52C36-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C36-G3-18
JLCPCB Part #
C6132947
Package
SOD-123
Description
100nA@27V 36V 410mW 87Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS