BZT52C33-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C33-G3-18
JLCPCB Part #
C7093586
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@25V 250Ω 31.35V~34.65V 33V 410mW 80Ω ±5% SOD-123 Zener Diodes ROHS