BZT52C16-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C16-E3-08
JLCPCB Part #
C3736909
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@12V 15.3V~16.8V 16V 170Ω 300mW 40Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS