BZT52C12-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52C12-G3-08
JLCPCB Part #
C5566149
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@9V 11.4V~12.6V 12V 20Ω 300mW 90Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS