BZT52B68-E3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B68-E3-08
JLCPCB Part #
C5583296
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@51V 200Ω 475Ω 500mW 66.64V~69.36V 68V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS