BZT52B51-HE3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B51-HE3-08
JLCPCB Part #
C5566112
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@38V 100Ω 400Ω 49.98V~52.02V 500mW 51V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS