BZT52B47-E3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B47-E3-18
JLCPCB Part #
C7093520
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@35V 375Ω 410mW 46.06V~47.94V 47V 97Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS