BZT52B36-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B36-G3-08
JLCPCB Part #
C6522611
Package
SOD-123
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@27V 250Ω 35.28V~36.72V 36V 410mW 87Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS