BZT52B33-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B33-G3-08
JLCPCB Part #
C5605193
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@25V 250Ω 32.34V~33.66V 33V 410mW 80Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS