BZT52B20-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B20-G3-18
JLCPCB Part #
C6136347
Package
SOD-123
Description
100nA@15V 20V 500mW 50Ω SOD-123 Zener Diodes ROHS