BZT52B20-G3-08
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B20-G3-08
JLCPCB Part #
C3734220
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@15V 19.6V~20.4V 20V 220Ω 300mW 50Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS