BZT52B16-G3-18
Extended
Manufacturer
Vishay Intertech
MFR.Part #
BZT52B16-G3-18
JLCPCB Part #
C6132906
Package
SOD-123
Description
100nA@12V 16V 40Ω 410mW SOD-123 Zener Diodes ROHS