BZG05C36-M3-08
MFR.Part #
BZG05C36-M3-08
JLCPCB Part #
C3734223
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 1.25W 34V~38V 36V 500nA@27V SMA(DO-214AC) Zener Diodes ROHS