BZG05C27-HM3-08
MFR.Part #
BZG05C27-HM3-08
JLCPCB Part #
C3737550
Package
SMA(DO-214AC)
Description
1 Independent 1.25W 25.1V~28.9V 27V 30Ω 500nA@20V 750Ω SMA(DO-214AC) Zener Diodes ROHS