BZG05B6V8-M3-08
MFR.Part #
BZG05B6V8-M3-08
JLCPCB Part #
C5582665
Description
1 Independent 1.25W 1uA@4V 3.5Ω 300Ω 6.66V~6.94V 6.8V DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS