BZG05B36-HM3-08
MFR.Part #
BZG05B36-HM3-08
JLCPCB Part #
C5605000
Description
1 Independent 1.25W 35.28V~36.72V 36V 40Ω 500nA@27V ±2% DO-214AC(SMA) Zener Diodes ROHS