BZG03C27-M3-08
MFR.Part #
BZG03C27-M3-08
JLCPCB Part #
C5142128
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1 Independent 15Ω 1uA@20V 25.1V~28.9V 27V 3W SMA(DO-214AC) Zener Diodes ROHS